Przejdź do treści

O nas

Explore360

Explore 360° to wyjazdy dla ludzi, którzy poszukują wyjątkowych przygód, unikają zatłoczonych i turystycznych miejsc, a jednocześnie nie chcą wydawać dużych sum pieniędzy na swoje marzenia.


Odwiedzamy piękne miejsca, które mogą być z dala od zgiełku miast i turystycznych atrakcji. Do niektórych z nich trzeba dotrzeć pokonując wiele niedogodności: czasem trzeba spać pod namiotami we własnym śpiworze, innym razem w miejscu, o którym nie można powiedzieć, że zbliża się do luksusu. Nie obiecujemy, że zawsze będzie ciepła woda w kranie wieczorem; że pojazdy, którymi będziemy się poruszali będą miały miejsca leżące, a kurz nie będzie wchodził do ich wnętrz… Dzięki temu nasi Podróżnicy mogą odkrywać dziką przyrodę, odległe wioski i tradycyjne kultury.
Podróże „Explore 360° poza szlakiem bez luksusu” wymagają od naszych uczestników pewnej odwagi, elastyczności i gotowości do radzenia sobie z trudnościami i niespodziewanymi sytuacjami. Oczywiście dbamy o to, by wyprawy nasze były bardzo dobrze przygotowane i prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów. Jednak miejsca do których chcemy dotrzeć nie należą do tych prostych kierunków.


Chcemy pokazywać regiony świata, do których nie zawsze wybiera się indywidualny podróżnik. Nie jeździmy na wczasy typu all-inclusive, ale na wyprawy, na których wymagana jest aktywność: staramy się dużo spacerować, wsiadamy czasem na ponton, by spłynąć nim podczas raftingu czy spędzamy noc przy ognisku w afrykańskiej wiosce.
Explore 360° to odkrywanie miejsc do których zawsze warto pojechać. Explore 360° to podróże poza szlakiem bez luksusu!

Misja

Podróże do różnych miejsc to też nasza odpowiedzialność za ingerencję w świat i życie miejscowych społeczności. Wiemy, że nie da się pomóc wszystkim. Ale tam, gdzie docieramy, staramy się pomagać, odwiedzając sierocińce, szkoły, przedszkola, budując pomieszczenia szkolne czy też studnie na Saharze. Udało nam się sprawić w ten sposób ogromną radość wśród takich społeczności jak: Malgasze na Madagaskarze, Maurowie w Mauretanii, plemię Lotuko w Sudanie Południowym, wśród mieszkańców Sokotry w Jemenie, u Pigmejów w Ugandzie czy u Hazarów w Afganistanie. Podczas każdego wyjazdu Explore 360° chcemy zostawić te dobre ślady, które zostaną po nas, bo najlepszą „zapłatą” za nasze dary jest uśmiech i pozytywna energia, którą przywozimy z każdego wyjazdu, wykonując kolejne Misje Explore 360°.
Pomimo że bolą nas wszelkie niesprawiedliwości świata, nie zmieniamy go. Pozostajemy jedynie obserwatorami.